Esileht

Rullibuss on valmis!

 

Teisipäeviti ja neljapäeviti Tallinnas, enamasti Saku Suurhalli ees ootab kõiki rulluisusõpru Rullibuss. Külla on oodatud kõik huvilised olenemata soost, vanusest ja sõiduoskusest.

 

Kahel päeval nädalas on võimalik nii algajatel kui edasijõudnutel saada kokku oma rulluisutamise oskuste parandamiseks. Oodatud on ka igas vanuses lapsed,  kellele mõeldud  spetsiaalseid mängulisi harjutusi viivad läbi Rullibussi teami väikesed treenerid. K2 rulluisurendi abiga saavad sõitu proovida  ka need suured ja väikesed, kes varem üldse rulluisutamisega kokku puutunud pole.

 

Rullibussi ühe eestvedaja, Meelis Aasla, sõnul soovib Rullibussi meeskond pakkuda inimestele eelkõige võimalust õppida rulluisutamise algtõdesid. «Meie kooskäimise eesmärk on olla abiks kõigile õpihuvilistele uisuomanikele. Eriti oluline on olla olemas algajatele ja lastele, kes asjaga alles tutvust teevad. Just neile suunatud jõukohased harjutused ja mängud aitavad edaspidi ohutumalt liigelda.»

 

Algajatele mõeldud harjutuste ja edasijõudnute treeningprogrammi eestvedaja,  Kert Keskpaiga,  sõnul on aasta aastalt juurde ehitatud suurepärase asfaltkattega  kergliiklusteed tublisti harrastusuisutajate arvu kasvatanud. «Tänavapildis püüavad pilku ikka enam arglikumad ja ebakindlamad uisutajad. Tegelikult on uisutamine imelihtne ja jõukohane kõigile huvilistele. Üsna keeruline on soravalt lugeda, kui tähti ei tunne, sama on ka rulluisutamisega. Lihtsad harjutused ABC- valdkonnast, natuke iseseisvat nokitsemist igal uisukorral ja liuglemine rulluiskudel muutub meeldivaks ajaviite vormiks, mitte järjekordseks ületamist vajavaks hirmuks.»